Main menu

Robotlar gelecekteki yetiştiricileri destekleyecek, yerlerine geçmeyecek ...

Çok
#1833 Yazan: immortal
immortal konu oluşturdu: Robotlar gelecekteki yetiştiricileri destekleyecek, yerlerine geçmeyecek ...
Hollanda'yı ziyaret eden İngiliz üreticiler, aynı zamanda, tekdüze olmayan ekinlerin hasat edilmesi gibi, bahçeciliğin daha zorlu yönlerini otomatikleştirmenin, teknolojik gelişmedeki büyük sıçramalara rağmen, üretim üzerinde gerçekçi bir etkiye sahip olmak için gelecekte çok uzak olduğunu öğrendi.

Wageningen Üniversitesi ve Hollanda Araştırmaları uzmanlarına göre, ko-robotlar, insanlarla çalışmak yerine çalışan robotlar, yüksek teknoloji ürünü bahçecilik üretiminin geleceği .
Hollanda'da üç günlük bir çalışma turuna katılan yirmi İngiliz yetiştiricisi , farklı nesil robotların, verilere ve tekrar eden görevlere sahip yetiştiricileri desteklemek için bir el, göz ve hatta beyin gücü kazandırarak verimliliği nasıl artırabileceğini duydu.

Ham gıdaların rafine edilmesi, güvenliği ve lezzetliliği sağlamak için gereklidir. Ne yazık ki, zararlı kanserojen ve mutajenik etkileri olan MCPD ve glisidil yağlı esterlerin kaynağı olabilir. Örnek hazırlama ve analizin tek bir sistemde koordine edildiği Axel Semrau'nun 'DGF Fast and Clean' iş akışını keşfetmek için 17 Temmuz'da Agilent'e katılın.

AHDB Bilgi Değişim Müdürü Gracie Emeny şunları söyledi: “ İnsan gözüyle görülemeden önce, ince mekaniklere veya“ yumuşak eller ”e, ürün içinde botrytis ve külleme gibi hastalıkların tespit edilebildiği hiper-spektral kameralar gibi görsel teknolojiden Yinelenen görevlere yardımcı olmak için narin bahçecilik bitkileri yetiştirip nakledebilir, Hollanda'daki gelişimde teknoloji İngiltere işletmelerine yardımcı olma konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. ”

İş Geliştirme Müdürü Agro Food Robotik, Wageningen Üniversitesi ve Araştırma Müdürü Erik Pekkeriet şunları söyledi: “Sonunda gelecekte ticari seraları tamamen robotize edeceğimiz inancım. Ancak, seralarda tüm ağır el işlerini otomatikleştirmek zor bir mücadele ve zor olacak.

“Bu nedenle, insan robotu işbirliğine bakıyoruz, bitkileri taramak için robotları kullanıyor ya da daha çok tekrarlayan görevleri otomatikleştiriyor ve cam evinin etrafında dağıtıyor, insan seçicilerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde toplanmasını sağlayacak koşulları iyileştiriyoruz.”

Turneye katılan James Broekhuizen, Çapa Fidanları şunları söyledi: “Hollanda'da kalkınmadaki inovasyonun potansiyeli inanılmaz, ancak 'yeşil yapraklılara' ihtiyaç duymayacağınız bir zaman tasarlayamıyorum, 'bahçecilik bilgisine sahip deneyimli yetiştiriciler Bir ürün içinde.

“Otomatik salatalık biçerdöverleri çok uzak, eğer mümkün olsalardı, bu yüzden mevcut emek ihtiyaçlarımıza hitap edemez.

“Ancak, yetiştiricilerden daha önce hastalıkları tespit edebilen robotlar, ya da otomatik arabalar gibi hasadı kolaylaştıran teknolojiler, işimizde büyük fark yaratabilecek bazı ilginç alanlar.”

Üç günlük gezi şunları içeriyordu: bahçecilikte teknolojiye adanmış bir sergi olan GreenTech'e bir ziyaret; Wageningen Üniversitesi'nde önde gelen araştırmacılardan robotik laboratuarlarını gezerek teknik sunumlar; ve dünyanın en büyük turuncu biber serası olan Bezoek Agriport'u ziyaret etti.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

 

AŞAĞIDAKİ EĞİTİM VİDEOLARI ÜCRETSİZDİR, gelecek ücretsiz videoları kaçırmamak için buradan kalite güvence kanalına gidip takip et kısmını tıklayınız.