Main menu

IFS denetimi uygunsuzlukları

Çok
#21 Yazan: Conqueror
Conqueror konu oluşturdu: IFS denetimi uygunsuzlukları
IFS denetimi geçiren arkadaşlar denetimlerinde aldıkları uygunsuzlukları ve denetimci arkadaşlar da sık karşılaştığı uygunsuzlukları bu başlık altına yazarlarsa forumdaki arkadaşlarımız için çok faydalı bir paylaşım olacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
#378 Yazan: veruca salt
veruca salt konuyu yanıtladı: Cvp:IFS denetimi uygunsuzlukları
Merhaba , ben IFS denetçisiyim ve son 3 yıldır yaptığım denetimlerde en çok düzeltici faaliyetlerle ilgili uygunsuzluklarla karşılaştığımı söyleyebilirim.
Ayrıca alerjenler pekçok firmanın hala çok kuvvetli yönetemediği ve uygulamalarının zayıf kaldığı konulardan biri.Firmalar tesislerinde kullandıkları alerjenleri belirleseler de tedarikçisinden kaynaklanan alerjen bulaşmalarını sorgulamayı atlayabiliyor.Ya da üretim sırasında alerjen bulaşmasını planlamayla engellese de tartım,depolama,temizlik gibi aşamalara dikkat edilmeyebiliyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
#470 Yazan: murat_1972
murat_1972 konuyu yanıtladı: Cvp:IFS denetimi uygunsuzlukları
Teşekkürler,

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • MUSNEYAS
  • MUSNEYAS Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
  • Ziyaretçi
#842 Yazan: MUSNEYAS
MUSNEYAS konuyu yanıtladı: Cvp:IFS denetimi uygunsuzlukları
Haklısınız ancak burası maalesef Türkiye. eminim çok yer denetlimişsinizdir. Örneğin a süpermarketi için istanbulda bir firma denetliyorsunuz. diyelim allerjen kategorisinde üründe üreten tedarikçiden aldığı ürünü işleyip süpermarkete veriyor. burada siz firmayı denetliyorsunuz ve bu konuda tedarikçilerinizi uyarın diyorsunuz. İşte bu o kadar kolay değil. kolay olmayan tedarikçilerin maalesef anlayış ve eğitim açısından oldukça kıt olmaları. ben bu kadar yapabiliyorum deyip işin içinden çıkıyor. diyeceksiniz tedarikçiyi değiştirelim. ama al birini vur ötekine. temlde bu allergeni toplana ve ilk işlemi uygulayan kesim var ve hepsi aynı. adam nane üretiyor ancak tesisinde fıstık da var ve .... anlayın artık

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
#1322 Yazan: Conqueror
Conqueror konuyu yanıtladı: Cvp:IFS denetimi uygunsuzlukları
Dediklerinizde haklısınız, işte bu tüzden iş ortaklıklarında, ziyaretlerde ve denetimlerde hep Türkiye şartları değerlendiriliyor ve bu yüzden de sistemlerde ilerleme ve gelişme kaydedilemiyor. Kaderimize razı gibiyiz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

 

AŞAĞIDAKİ EĞİTİM VİDEOLARI ÜCRETSİZDİR, gelecek ücretsiz videoları kaçırmamak için buradan kalite güvence kanalına gidip takip et kısmını tıklayınız.