Main menu

BRC Global Gıda Standardı 8. Versiyonda neler yeni?

8. versiyonun gelişimi hak sahiplerinin gerekliliklerinin anlaşılması için geniş kapsamlı bir danışma süreci ve gıda sektöründe önemli hale gelen durumların gözden geçirilmesi ile olmuştur. Bilgiler uluslararası gıda sektörü yöneticileri, perakendeciler, gıda hizmeti veren firmalar, sertifikasyon firmaları ve bağımsız teknik uzmanlar tarafından geliştirilmiş ve gözden geçirilmiştir.
Bu versiyonun dikkat çeken odak noktaları:
• Ürün güvenliği kültürü gelişiminin teşvik edilmesi
• Bu tekniğin artan öneminin yansıltılması için ortam izleme gerekliliklerinin genişletilmesi
• Tesislerin emniyeti ve gıda savunma sistemlerinin geliştirilmesi için teşvik edilmesi
• Yüksek-risk, yüksek-dikkatve ortam koşullarında yüksek-dikkatüretim risk alanları gerekliliklerine açıklık getirilmesi
• Hayvan yemi üretim tesisleri için açıklık sağlanması
• GlobalGıda Güvenliği İnisiyatifi (GFSI) Globaluygulanabilirlik ve karşılaştırması sağlanması

8. versiyonun gereklilikleri daha önceki versiyonların sürekli vurguladığı yönetim taahhüdü, tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları (HACCP) tabanlı gıda güvenliği programı ve kalite yönetim sisteminin desteklenmesidir. Denetimin sürekli amacı ilave vurgulamalarla odaklanmayı üretim tesislerindeki genellikle geri çağırma ve geri toplamalara sebep olan alanlardaki iyi üretim uygulamalarına yönlendirmektir. (Ör: Etiket ve ambalaj yönetimi)

 

 

AŞAĞIDAKİ EĞİTİM VİDEOLARI ÜCRETSİZDİR, gelecek ücretsiz videoları kaçırmamak için buradan kalite güvence kanalına gidip takip et kısmını tıklayınız.