Main menu

BRC Gıda Standardı 8. versiyon habersiz denetim için uygun olmayan günlerin belirlenmesi

Habersiz denetim seçeneği işletmelere işletmenin denetime uygun olmadığı 15 günü belirleme imkanı vermektedir. Tarihler ve sebepler (Ör. Planlanmış müşteri ziyareti) habersiz denetimin seçilmesini takip eden 3 ay içinde belirlenmelidir. Sertifikasyon firması takdiri dahilinde olmak üzere, uygun olmayan günler bir sonraki uygun olmayan tarihten en az 4 hafta önce belirtilmesi halinde kabul edilebilir. Sertifikasyon firması belirtilen nedeni uygun olmadığını düşündüğünde sorgulayabilir, kabul etmek sertifikasyon firması takdiridir.
İşletmenin çalışmadığı günler (Ör. Hafta sonları, tatil günleri, planlanmış çalışmama yada bakım günleri) bu 15 gün içine alınmaz. Habersiz denetim seçildiğinde bu gibi üretim olmayan günler sertifikasyon firmasına bildirilecektir.
Sertifikasyon firmalarının acil durumlara karşı gerekli takdiri kullanmaları beklenir.
Habersiz denetimin seçilmesi denetçinin denetim için kuruluşa girişinin onaylanması anlamına gelmektedir. Eğer giriş reddedilir ise kuruluş denetçi masraflarını karşılayacak ve haberli denetime döndürülecektir. Sertifikasyon firmasının inisiyatifine göre sertifikanın askıya alınması yada geri çekilmesi de söz konusu olabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Şu an sitemizde:

1274 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi